You are currently viewing 110 LITRI DE SÂNGE DONAȚI ÎN CADRUL CAMPANIEI DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAŢĂ, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

110 LITRI DE SÂNGE DONAȚI ÎN CADRUL CAMPANIEI DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAŢĂ, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

   Responsabili față de semenii lor, cu generozitate și bunăvoință, aproximativ 250 de clerici și credincioși din parohii ale protoieriilor: Pucioasa, Titu și Găești au donat aproximativ 110 litri de sânge. Acest gest filantropic s-a desfășurat în perioada 2-10 octombrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, în cadrul campaniei Donează sânge, salvează o viaţă. Reamintim că, în Eparhia noastră, au fost donați aproape 200 litri de sânge, în cadrul acestei campanii, în anul 2018, de la circa 430 donatori.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISOPIEI TÂRGOVIȘTEI