You are currently viewing 21.000 DE LEI DAȚI DE BISERICĂ PENTRU O FETIȚĂ ȘI PENTRU UN TÂNĂR CU PROBLEME DE SĂNĂTATE

21.000 DE LEI DAȚI DE BISERICĂ PENTRU O FETIȚĂ ȘI PENTRU UN TÂNĂR CU PROBLEME DE SĂNĂTATE

Pentru ajutorarea unei fetițe de 4 ani din localitatea Dărmănești și pentru un tânăr de 35 de ani din Valea Voievozilor, ambii suferind de boli grave, Arhiepiscopia Târgoviștei a oferit 21.000 de lei. Această sumă a fost colectă, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, prin intermediul preoților de la parohiile din cadrul Protoieriilor Târgoviște Nord, Târgoviște Sud și Titu, care au organizat o colectă în ziua de 7 martie 2021.
Banii au fost oferiți, vineri, 12 martie 2021, pentru sprijinirea tratamentului medical recomandat al acestor două persoane.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI