You are currently viewing 430.000 DE MĂȘTI DE PROTECȚIE OFERITE ÎN DAR DE MITROPOLITUL NIFON

430.000 DE MĂȘTI DE PROTECȚIE OFERITE ÎN DAR DE MITROPOLITUL NIFON

În perioada decembrie 2020 – martie 2021, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a oferit ca dar, prin generozitatea unor buni creștini, sprijinind astfel combaterea actualei pandemii, 430.000 de măști de protecție, preoților din Eparhia noastră, angajaților neclericali de la parohii, mănăstirilor, Centrului Social Creștin, Cantinei Sf. Apostoli Petru și Pavel din Municipiul Târgoviște, Fundației Catedrala Eroilor și angajaților Centrului Eparhial.

La inițiativa Înaltpreasfinției Sale, încă de la începutul noii pandemii, Arhiepiscopia Târgoviștei contribuie la efortul social general de limitare și de eradicare a acestei provocări a timpului nostru, precum și de sprijinire a celor mai afectați dintre semenii noștri.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI