You are currently viewing 500 DE KITURI EDUCAȚIONALE COMPLETE OFERITE DE BISERICĂ PENTRU COPII AFLAȚI ÎN DIFICULTATE

500 DE KITURI EDUCAȚIONALE COMPLETE OFERITE DE BISERICĂ PENTRU COPII AFLAȚI ÎN DIFICULTATE

În perioada 17-21 februarie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, 500 de copii aflați în dificultate din parohii ale Eparhiei noastre, au primit kituri educaționale complete.

Acestea au fost oferite de International Christian Charities (I.O.C.C.), prin intermediul unui parteneriat dintre Asociația Centrul Diaconal „Casa Creștină” și Federația Filantropia a Patriarhiei Române, ca manifestare a misiunii social-filantropice a Ortodoxiei și ca mijloc de sprijinire a educației și a copiilor ce se confruntă cu nevoi și lipsuri în cadrul parcursului lor școlar.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI