You are currently viewing A DOUA EDIȚIE A TÂRGULUI MĂRȚIȘORULUI LA PAROHIA VULCANA PANDELE

A DOUA EDIȚIE A TÂRGULUI MĂRȚIȘORULUI LA PAROHIA VULCANA PANDELE

La Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Vulcana Pandele, s-a desfășurat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, cea de-a șasea activitate din cadrul Concursului național catehetic „Hristos – Cuvântul care vindecă”.

În cadrul acesteia, tinerii grupului catehetic, îndrumaţi de către preoții parohiei, având-o alături și pe domnișoara Magdalena ILIE, profesor de Religie, au desfășurat proiectul intitulat „Târgul Mărțișorului”, aflat la cea de-a doua ediție, ce s-a desfășurat în curtea Bisericii.

Tinerii au realizat mărțișoare și au pregătit prăjituri, care au fost apoi expuse spre vânzare. Suma obținută în urma vânzării va fi folosită pentru a desfășura o amplă acțiune social-filantropică.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI