You are currently viewing A DOUA ETAPĂ A CAMPANIEI DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAŢĂ, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

A DOUA ETAPĂ A CAMPANIEI DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAŢĂ, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

          

          

 

   În Arhiepiscopia Târgoviștei, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, în perioada 7-16 octombrie 2019, s-a desfăşurat a doua etapă a campaniei Donează sânge, salvează o viaţă, la protoieriile Pucioasa, Titu şi Găeşti, în cadrul căreia 245 de clerici şi credincioşi din parohiile acestor protoierii au donat aproximativ 110 litri de sânge.
   Această campanie a fost iniţiată de către Eparhia noastră, în colaborare cu Centrul de Transfuzii Dâmboviţa, prima parte a acestui demers având loc în primul semestrul al acestui an.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI