You are currently viewing A DOUA PARTE A CAMPANIEI DE DONARE DE SÂNGE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI, 2020

A DOUA PARTE A CAMPANIEI DE DONARE DE SÂNGE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI, 2020

                

      În perioada 5-13 octombrie 2020, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, deși sunt condiții sanitare stricte, impuse d elimitarea și eradicarea noii pandemii, s-a desfășurat cea de a doua parte a campaniei „Donează sânge – salvează o viață”, la protoieriile Pucioasa, Găești și Titu, în cadrul căreia 213 de clerici si credincioși din parohiile acestor unități ecleziale au donat aproximativ 93 litri de sânge.
      Menționăm faptul ca, totalul donatorilor în anul 2020 a fost de 392 persoane, care au donat 175 litri de sânge.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI