You are currently viewing A FOST PUSĂ PIATRA DE TEMELIE A NOII BISERICI DIN LOCALITATEA CROVU

A FOST PUSĂ PIATRA DE TEMELIE A NOII BISERICI DIN LOCALITATEA CROVU

      

             

         

      

 

   Joi, 18 iunie 2020, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, însoțit de Părintele Vicar Eparhial, Părinți Consilieri de la centrul Eparhial, preoți și diaconi, a săvârșit slujba de punere a pietrei de temelie la noua biserică din localitatea Crovu, cu hramul Sf. Împărați Constantin și Elena, din Protoieria Titu.
   Viitoarea biserică a localității Crovu va fi construită pe terenul pus la dispoziție de o binecredincioasă familie din zonă (Aurel și Maria Popescu), care, de altfel, se va ocupa și de ridicarea ei.
   Cu acest prilej, Mitropolitul Nifon, a realizat și vizite pastorale la Parohia Ungureni și Mircea Vodă, din Protoieria Titu și la Parohia Ilfoveni, Protoieria Târgoviște Sud, unde sunt în desfășurare diferite lucrări edilitare, oferind îndrumările competente, necesare preoților de la aceste parohii.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI