You are currently viewing A.S.C.O.R. TÂRGOVIȘTE ORGANIZEAZĂ O NOUĂ SERIE DE CONFERINȚE PENTRU TINERI

A.S.C.O.R. TÂRGOVIȘTE ORGANIZEAZĂ O NOUĂ SERIE DE CONFERINȚE PENTRU TINERI

   Cu binecuvântarea ÎnaltpreasfințituluiPărinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Asociația Studenților Creștin-Ortodocși din România-filiala Târgoviște vă invită să participați la conferința cu tema Postul, Sfânta Taină a Spovedaniei și Dumnezeiasca Împărtășanie, susținută de Pr. prof. univ. dr. Marian Vîlciu, Decanul Facultății de Teologie Ortodoxă și Științele Educației a Universității „Valahia” din Târgoviște, în ziua de joi, 8 martie 2018, începând cu ora 17.00, la Mănăstirea Stelea din municipiul Târgoviște.

   De asemenea, la Facultatea de Teologie Ortodoxă și Științele Educației, sala N 103, în ziua de joi, 8 martie 2018, începând cu ora 12.00, Prof. univ. dr. Ion Stanciu va susține conferința cu tema Marea Unire – o răscruce a istoriei românilor. Intrarea este liberă.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI