You are currently viewing A XXV-A EDIŢIE A CONCURSULUI “ICOANA DIN SUFLETUL COPILULUI”, LA TÂRGOVIŞTE

A XXV-A EDIŢIE A CONCURSULUI “ICOANA DIN SUFLETUL COPILULUI”, LA TÂRGOVIŞTE

          

 

   Luni, 18 aprilie 2016, la Muzeul de Artă din cadrul Complexului Naţional Muzeal “Curtea Domnească” din Târgovişte, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, a avut loc expoziţia aniversară de icoane pe sticlă, cu vânzare, intitulată “Icoana din sufletul copilului”, ajunsă la a XXV-a ediţie.
   Au fost expuse eproximativ 100 de icoane, realizate de către copii de la Şcolile Gimnaziale “Matei Basarab” şi „Coresi” din Târgovişte, coordonaţi de domnul profesor Dan Popescu, care a fost premiat de către Înaltpreasfinţia Sa pentru sprijinirea misiunii educaţionale a Bisericii noastre străbune.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI