You are currently viewing ABSOLVENȚII PROMOȚIEI 2018 AI FACULTĂȚII DE TEOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI A UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE AU DEPUS JURĂMÂNTUL

ABSOLVENȚII PROMOȚIEI 2018 AI FACULTĂȚII DE TEOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI A UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE AU DEPUS JURĂMÂNTUL

   

   

 

   Absolvenții promoției 2018, cursuri de licență și master, ai Facultăţii de Teologie Ortodoxă şi Ştiinţele Educaţiei a Universităţii „Valahia” din Târgovişte, în prezența Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, au depus jurământul de credință în cadrul unei ceremonii liturgice desfășurate la Catedrala din Târgoviște, miercuri, 27 iunie 2018. La aceasta au luat parte profesori ai facultăţii, parintele Vicar Eparhial, Părinții Consilieri de la Centrul Eparhial și membrii familiilor absolvenților.

   Evenimentul a fost inaugurat de slujba Te Deum-ului, săvârșită de profesori ai facultăţii, după care Înaltpreasfinția Sa a rostit un cuvânt de învăţătură, în cadrul căruia a evidențiat rolul de misionari și de mărturisitori, plini de entuziasm și de zel al tinerilor absolvenți, primăvară a Bisericii și a neamului nostru, în a vesti bucuria Evangheliei societății noastre, care are atâta nevoie de armonie, solidaritate și conlucrare.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI