You are currently viewing ACȚIUNE EDUCAȚIONALĂ ȘI FILANTROPICĂ A UNOR PERSOANE PRIVATE DE LIBERTATE LA MÂNĂSTIREA VIFORÂTA

ACȚIUNE EDUCAȚIONALĂ ȘI FILANTROPICĂ A UNOR PERSOANE PRIVATE DE LIBERTATE LA MÂNĂSTIREA VIFORÂTA

 

  

 

   Vineri, 30 iunie 2017, cu binecuvântarea Înaltpresfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Pc. Pr. Savin Liță de la capela Penitenciarului Mărgineni, a participat cu un număr de 7 persoane private de libertate, la Taina Sf. Maslu la Mânăstirea Viforâta, după care au vizitat muzeul mânăstirii.
   Aceasta activitate face parte din cadrul proiectelor social-filantropice și educaționale ce se desfășoară în aceasta unitate, având ca scop recuperarea persoanelor private de libertate pentru a fi redate, apoi, la finalul perioadei de privațiune, societății.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI