You are currently viewing ACȚIUNE FILANTROPICĂ A PAROHIEI SĂTENI LA CĂMINUL DE BĂTRÂNI DIN PUCIOASA

ACȚIUNE FILANTROPICĂ A PAROHIEI SĂTENI LA CĂMINUL DE BĂTRÂNI DIN PUCIOASA

     

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, miercuri, 22 februarie 2017, Pr. Radu Adrian de la Parohia Săteni, împreună cu membrii ai Comitetului de tineret parohial, a dăruit 70 pachete cu alimente, Căminului de bătrâni din Pucioasa, pentru a ușura nevoile celor îngrijiți aici și a le alina bătrânețea.
   Această acțiune filantropică a avut ca scop, pe lângă sprijinirea instituției sociale mai sus amintite și manifestarea comuniunii, solidarității și a iubirii creștine față de semeni de-ai noștri aflați în situații dificile de viață, precum și din dorința de a oferi un exemplu de urmat în comunitatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI