You are currently viewing ACŢIUNE FILANTROPICĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

ACŢIUNE FILANTROPICĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

 

           

 

   Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Corul de copii „Anastasis” de la Parohia „Înălțarea Domnului” din Târgoviște, condus de părintele Lucian-Constantin MILEȘAN, a participat la un concert umanitar, în Vulcana-Băi, organizat de Asociația Blockstart, cu școala și primăria din localitate, cu scopul ajutorării unor copii nevoiaşi, adică pentru echiparea cu încălțăminte de iarnă a unui grup de peste 30 de copii din comună, proveniți din familii cu o condiție materială precară.
   Înaltpreasfinţia Sa a oferit o minivacantă la Mănăstirea Peștera copiilor pentru care s-a organizat acest eveniment.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI