You are currently viewing ACȚIUNE FILANTROPICĂ LA TĂRTĂȘEȘTI ÎN URMA PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ

ACȚIUNE FILANTROPICĂ LA TĂRTĂȘEȘTI ÎN URMA PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ

   Joi, 14 iunie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, urmare Parteneriatului încheiat între Parohia „Sfântul Apostol Andrei” din Tărtășești, Protoieria Titu, și Liceul Tehnologic „Marin Grigore Năstase” din localitate, s-a desfășurat o acțiune filantropică de ajutorare a oamenilor cu o situație materială precară.

   Coordonată de către Pr. Ghiță Alexandru, de domnul director Nilă Ion și de domnul Pavel Marius-Constantin, profesor de Religie, activitatea a constat în acordarea unor alimente unor familii nevoiașe din localitate

   Precizăm că această acțiune, semn al solidarității creștine față de semeni, va fi continuată în perioada următoare, urmând modelul amplelor proiecte sociale eparhiale, inițiate de către Înaltpreasfinția Sa.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI