You are currently viewing ACȚIUNE FILANTROPICĂ REALIZATĂ DE TINERII DE LA PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB DIN MUNICIPIUL TÂRGOVIȘTE

ACȚIUNE FILANTROPICĂ REALIZATĂ DE TINERII DE LA PAROHIA SF. VOIEVOD NEAGOE BASARAB DIN MUNICIPIUL TÂRGOVIȘTE

   

   Parohia Sf. Voievod Neagoe Basarab din Municipiul Târgoviște a organizat,la inițiativa Pr. Dragoș Bădescu, prin intermediul Comitetului parohial de tineret, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, un eveniment caritabil cu prilejul Zilei Unirii Principatelor Române și a Zilei Culturii Naționale.

   Tinerii au recitat poezii și au oferit un concert, cu un variat repertoriu, legat de cele două evenimente culturale amintite, cu acest prilej fiind organizată și o colectă. Cu suma strânsă au fost achiziționate medicamente, obiecte de uz sanitar și o imprimantă ce au fost dăruite, de către tinerii parohiei, joi, 24 ianuarie 2018, Centrului de Servicii Comunitare din Găești.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI