ACŢIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

               

 

 

   Luni, 7 septembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Centrul Social Creştin al Arhiepiscopiei Târgoviştei, a avut loc o acţiune social-filantropică care a avut ca scop oferirea a treizeci de seturi de rechizite complete pentru 22 de copii de la Centrul Floare de Colţ din Municipiul Târgovişte, şi 8 copii de la apartamentul social de tip familial Sf. Ier. Nicolae din cadrul Centrului Social Creştin.
   La acţiunea caritabilă a participat doamna Cristiana Bucur, directoarea Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Dâmboviţa, Pc. Adrian Rada, Directorul Centrului Social Creştin şi Pc. Iulian Rainea, Consilier Social-Filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviştei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI