You are currently viewing ACŢIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ ÎN PROTOIERIA PUCIOASA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

ACŢIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ ÎN PROTOIERIA PUCIOASA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

 

      

 

    Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, vineri, 5 februarie 2016, la „Centrul de ingrijire si asistenta pentru persoane cu handicap” din oraşul Pucioasa, s-a desfăşurat o acţiune social-filantropică ce a constat din oferirea de produse alimentare şi igenico-sanitare necesare bunei desfăşurări a activităţii instituţiei.

   Acestă acţiune, parte a proiectului Arhiepiscopiei Târgoviştei de sprijinire a centrelor sociale din judeţul Dâmboviţa, s-a desfăşurat sub coordonarea Protoieriei Pucioasa, prin implicarea preoţilor de la parohiile: Aninoasa, Bezdead I, Berivoieşti şi Moroieni Glod.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI