You are currently viewing ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA AŞEZĂMÂNTUL ORTODOX SF. ŞTEFAN-CASA MARTHA CREVEDIA, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA AŞEZĂMÂNTUL ORTODOX SF. ŞTEFAN-CASA MARTHA CREVEDIA, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

               

 

   Joi, 24 martie 2016, parohiile Brâncoveanu, Costeşti Vale, Crovu şi Mărunţişu, din Protoieria Titu, au desfășurat o activitate social-filantropică ce a vizat oferirea de produse alimentare, detergenţi şi medicamente Aşezământului Ortodox Sf. Ştefan – Casa Martha din localitatea Crevedia.
   Această acțiune face parte din proiectul social-filantropic și misionar eparhial, desfășurat cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, ce are ca scop sprijinirea activitățiilor caritabile ale diferitelor instituții sociale din Eparhia noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI