You are currently viewing ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA CENTRUL DE RECUPERARE ȘI REABILITARE A PERSOANELOR CU HANDICAP ȚUICANI, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA CENTRUL DE RECUPERARE ȘI REABILITARE A PERSOANELOR CU HANDICAP ȚUICANI, DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

 

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, vineri 8 aprilie 2016, la Centrul de Recuperare și Reabilitare a Persoanelor cu Handicap Țuicani, preoții de la parohiile Vlădeni, Ghirdoveni I, Ghirdoveni II și Stavropolos-Moreni, Protoieria Târgoviște Sud, au oferit alimente și materiale igenico-sanitare, după care au săvârșit slujba Sf. Maslu.
   

   Reamintim că această acțiune face parte din proiectul social-filantropic al Eparhiei noastre de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI