You are currently viewing ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA PENITENCIARUL MARGINENI, DIN ARHIEPISCOPIA TARGOVISTEI

ACȚIUNE SOCIAL-FILANTROPICĂ LA PENITENCIARUL MARGINENI, DIN ARHIEPISCOPIA TARGOVISTEI

            

      Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, joi, 3 noiembrie 2016, în capela Penitenciarului de maximă siguranță de la Margineni, a avut loc o acțiune filantropică ce a avut în vedere 30 de persoane private de libertate, nevizitate de familii, care au primit alimente, fructe, răcoritoare și cărți de rugăciune.
      Această acțiune caritabilă a fost posibilă datorită implicării parohiilor Perșinari și Mărginenii de Sus și face parte din cadrul proiectului nostru eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița. Ea are ca obiectiv ajutorarea concretă a aproapelui aflat în diferite nevoi, dar și impulsionarea ajutorării semenilor noștri de către oameni și instituții.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI