You are currently viewing ACŢIUNEA FILANTROPICĂ ,,CIORBIȚE PENTRU BUNICUȚE” LA PAROHIA „EROILOR” DIN TÂRGOVIŞTE

ACŢIUNEA FILANTROPICĂ ,,CIORBIȚE PENTRU BUNICUȚE” LA PAROHIA „EROILOR” DIN TÂRGOVIŞTE

         

   

   Cu ocazia Zilei Internaţionale a Copilului, miercuri, 1 iunie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Parohia „Eroilor” din Târgovişte, cu participarea Pc. Pr. Daniel Bălăjel, Consilier Social-Filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviştei, a Pc. Pr. Sorin Neculaescu, Protopop al Protoieriei Târgovişte Sud şi a Pc. Pr. Constantin Chivulescu, s-a desfăşurat acțiunea filantropică, intitulată ,,Ciorbițe pentru bunicuțe„, coordonată de Prof. Simona-Maria Mihai, director-adjunct al Școlii gimnaziale ,,Coresi” din Târgoviște şi Președinte al Asociației Profesorilor de Religie, filiala Dâmbovița, alături de profesorii de la aceeaşi şcoală: Maria Nedelcu şi Daniela Maria Chivulescu.

      BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI