You are currently viewing ACȚIUNI SOCIAL-FILANTROPICE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ACȚIUNI SOCIAL-FILANTROPICE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

   Vineri, 17 februarie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, parohiile: Bălteni, Bâldana, Boteni, Brezoaia, Brezoaiele și Titu Nou, din Protoieria Titu, au dăruit Azilului de la Mereni produse de igienă, alimente si veselă. De asemenea, parohiile: Vălenii de Jos, Vălenii de Sus, Tătărani și Voinești, din Protoieria Târgoviște Nord, au oferit alimente neperisabile Centrului Social „Sf. Andrei” de la Gura Ocniței.
   Ambele acțiuni social-filantropice aparțin proiectului eparhial inițiat de către Înaltpreasfinția Sa și are în vedere sprijinirea instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, în același timp, constituindu-se într-un exemplu și pentru alte instituții sau oameni gata de a-și ajuta aproapele aflat în nevoie.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI