You are currently viewing ACTIVITATE A COPIILOR DIN CADRUL GRUPULUI CATEHETIC AL PAROHIEI SFINȚII ARHANGHELI DIN TÂRGOVIȘTE

ACTIVITATE A COPIILOR DIN CADRUL GRUPULUI CATEHETIC AL PAROHIEI SFINȚII ARHANGHELI DIN TÂRGOVIȘTE

În cadrul Concursului Național Catehetic „Tinerii și vârstnicii să laude numele Domnului”, care face parte din Programul Național „Hristos împărtășit copiilor” și este dedicat anului 2023, declarat „Anul omagial al pastorației vârstnicilor și Anul comemorativ al imnografilor și cântăreților bisericești (psalți)”, în Patriarhia Română, s-a desfășurat, la Parohia Sfinții Arhangheli din Municipiul Târgoviște, sâmbătă, 25 februarie 2023, o activitate cu copii din cadrul Grupului catehetic parohial.

Aceasta a constat din confecționarea de mărțișoare și a avut loc sub coordonarea doamnei Elena Cuzub, artist și creator plastic și a doamnei Narcisa Corciova, profesor de Religie, precum și sub îndrumarea preoților parohiei: Pr. Iulian Petrescu, paroh, Pr. Florea Ștefan și Pr. Marian Puiescu.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI