You are currently viewing ACTIVITATE CU TINERII  LA CENTRUL SOCIAL-CULTURAL AL PAROHIEI ”SF. NIFON” DIN TÂRGOVIȘTE

ACTIVITATE CU TINERII LA CENTRUL SOCIAL-CULTURAL AL PAROHIEI ”SF. NIFON” DIN TÂRGOVIȘTE

Beneficiarii Centrului integrat pentru copii din cadrul Direcției de Asistență Socială din Târgoviște au participat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, sâmbătă, 24 februarie 2024, la invitația  Comitetului de tineret  al Parohiei ”Sf. Nifon” din Târgoviște, la o activitate recreativ-educativă și de socializare, ce s-a desfășurat în Sala de activități a Centrului Social-Cultural.

Copiii au confecționat felicitări și mărțișoare pentru a marca Dragobetele, sărbătoare populară românească care aprofundează legătura cu tradiția noastră veche și manifestă comuniunea cu înaintașii noștri.

Cu acest prilej, parohia le-a oferit copiilor pizza, dulciuri și băuturi răcoritoare.

Centrul integrat pentru copii din cadrul Direcției de Asistență Socială din Târgoviște se află sub coordonarea doamnei director executiv Marcela Iordache și se află în subordinea Consiliului local al Municipiului Târgoviște, fiind în atenția permanentă a domnului Primar Daniel Cristian Stan și a doamnei Viceprimar Monica Ilie.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI