You are currently viewing ACTIVITATE CULTURAL-EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA MÂNJINA

ACTIVITATE CULTURAL-EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA MÂNJINA

În biserica Parohiei Mânjina din Protoieria Târgoviște Nord, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, a avut loc, sâmbătă, 10 decembrie 2022, o activitate cultural-educațională.
În cadrul acesteia, elevi de la Școala Gimnazială „Vasile Cîrlova”, din Târgoviște, coordonați de doamna Prof. Popescu Cristina, alături de tineri din cadrul Comitetul parohial au împodobit bradul, iar apoi cântat colinde.
Pr. paroh Predica Iulian a ținut un cuvânt catehetic despre importanța Nașterii Domnului și despre frumoasele tradiții care trebuie păstrate și promovate de către tânăra generație.
La final, elevii Școlii gimnaziale „Vasile Cîrlova” au dăruit dulciuri tinerilor din parohie.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

.