You are currently viewing ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA FIERBINȚI, ÎN PROTOIERIA GĂEȘTI

ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA FIERBINȚI, ÎN PROTOIERIA GĂEȘTI

          

 

   Joi, 17 ianuarie 2019, în cadrul Parteneriatului dintre Biserică și Școală, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la școala din localitatea Fierbinți a avut loc o activitate educațională, dedicată personalității lui Mihai Eminescu, coordonată de Pr. Dorin Olteanu și de doamna Ioana Spătaru, profesor de limba română, Cu acest prilej, a avut loc și un concurs de cunoștințe din opera din opera și viața ilustrului poet, prozator și jurnalist, precum și o prelegere cu titlul Mihai Eminescu si Biserica Ortodoxă susținută de Pr. Olteanu Dorin. La sfărșit, câștigatorii concursului au primit premii, constând din volume tipărite de Arhiepiscopia Targovistei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI