You are currently viewing ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA LOCALITATEA VOINEȘTI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA LOCALITATEA VOINEȘTI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

           

 

   Marți, 13 februarie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în localitatea Voinești a avut loc activitatea intitulată „Postul ca iubire în viața copiilor”, desfășurată în cadrul Parteneriatul Scoala-Biserica, ce a implicat elevi ai claselor a V-a și a VI-a de la Școala Gimnazială din Voinesti și parohiile Voinești II și Gheboieni, Protoieria Târgoviște Nord.
    Activitatea, coordonată de către Pr. prof. Constantin Valentin Bugiulescu, de la Parohia Voinești II, și Pr. prof. Florian Solomon, de la Parohia Gheboieni, a constat în prezentarea noțiunilor de bază despre post și evidențierea importantei acestuia în viata copiilor, prin prezentarea unor documentare, dar și aplicabilitatea acestor învățături, prin intermediul fișelor de lucru și al jocurilor desfășurate la sfârșitul momentului.

 BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI