You are currently viewing ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA RĂZVADUL DE JOS

ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA PAROHIA RĂZVADUL DE JOS

       

 

      Marți, 13 februarie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în cadrul Parteneriatului dintre Biserică și Școală, Pr. Georgian Tănase, de la Parohia Răzvadul de Jos, și Prof. Mihai Uță au desfășurat o activitate educațională comună, în cadrul orei de Religie, de la clasa a VI-a a Școlii din Răzvad, care a avut ca temă Postul și importanța lui duhovnicească, după care au avut loc numeroase dezbateri pe această temă.

      Desfășurată în perioada imediat de dinaintea începutului Postului Învierii Domnului, această activitate a avut ca obiectiv evidențierea învățăturii autentice a Bisericii noastre despre post și beneficiile sale spirituale, precum și a interesului elevilor pentru trăirea credinței noastre strămoșești.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI