You are currently viewing ACTIVITATE EDUCAŢIONALĂ LA POIANA DE SUS, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

ACTIVITATE EDUCAŢIONALĂ LA POIANA DE SUS, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTEI

          

 

   

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, luni, 18 aprilie 2016, la biserica Parohiei „Poiana de Sus”, Protoieria Titu, la inițiativa Pr. Nicolae Radu, în baza parteneriatului încheiat între școală și biserică, s-a desfășurat activitatea educaţională, intitulată „Să știi mai multe, să fii mai bun în biserică și în școală„, la care au participat elevii claselor V-VIII ai Şcolii nr. 1 Poiana.
   În cadrul acestei manifestări, la care au participat părintele Protopop Larian Vlădulescu, domnul profesor Nicolae Mitroi, directorul şcolii și cadre didacticeale şcolii, elevii au susținut eseuri despre tema amintită, după care a fost vizionat un film religios despre comportamentul şi rugăciunea în biserică. În încheiere, un grup de studenţi ai Facultății de Teologie și Științele Educației ai Universității „Valahia” din Târgoviște au susținut un mic concert pascal.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI