You are currently viewing ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA SPERIEȚENI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA SPERIEȚENI ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

     

 

   Vineri, 2 martie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la Școala cu clasele I-VIII Speriețeni, Com. Gura Șuții, în cadrul Parteneriatului încheiat între Biserică-Școală, a avut loc activitatea educațională intitulată Importanța postului în viața creștinilor.
   La această activitate au participat elevii clasei a IIIa și clasei a VI-a, sub coordonarea doamnei Prof. Stroe Ilona, iar Pr. Stancu Marin le-a vorbit elevilor despre importanța Postului Paștelui în viața creștinului.
   După prezentarea unor imagini sugestive, au avut loc dezbateri privind tema aleasă, la final, elevii primind în dar iconițe și cărți de rugăciuni.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI