You are currently viewing ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA TÂRGOVIȘTE

ACTIVITATE EDUCAȚIONALĂ LA TÂRGOVIȘTE

            

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, vineri, 22 noiembrie 2019, în cadrul Parteneriatului de colaborare dintre Catedrala Mitropolitană din Târgoviște, Școala Gimnazială ,,Coresi” din Târgoviște și Asociația Profesorilor de Religie – filiala Dâmbovița, a avut loc activitatea ,,Sărbătoarea – timp sfințitor și de bucurie” care s-a desfășurat cu elevii clasei a V-a sub coordonarea: Prof. Georgeta Gogeanu, director Școala Gimnazială ,,Coresi”, Prof. Simona – Maria Mihai, Președinte A.P.R. Dâmbovița, Pc. Pr. Voicu – Radu Ștefan Grigore, Prof. Dobre Nadia și Prof. Gică Denisa.

    A fost evidențiată importanța pastoral-misionară, educațională și liturgică a sărbătorilor, precum și rolul lor în viața comunitară cotidiană. La finalul activității, copiii au primit daruri din partea Catedralei Mitropolitane din Târgoviște.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI