You are currently viewing ACTIVITATE FILANTROPICĂ COMUNĂ A FILIALEI DÂMBOVIȚA A ASOCIAȚIEI PROFESORILOR DE RELIGIE ȘI A ȘCOLII GIMNAZIALE „CORESI” DIN TÂRGOVIȘTE

ACTIVITATE FILANTROPICĂ COMUNĂ A FILIALEI DÂMBOVIȚA A ASOCIAȚIEI PROFESORILOR DE RELIGIE ȘI A ȘCOLII GIMNAZIALE „CORESI” DIN TÂRGOVIȘTE

          

   Marți, 28 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Asociația Profesorilor de Religie – filiala Dâmbovița, în colaborare cu Școala Gimnazială „Coresi” din Târgoviște, în apropierea Zilei Naționale a României, a finalizat acțiunea, intitulată „Inimi lângă inimi, de români”. Aceasta a avut ca obiectiv un scurt pelerinaj la Mănăstirea Dealu și oferirea de alimente și bani pentru nevoile curente unei familii cu cinci copii, greu încercată de pierderea mamei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI