You are currently viewing ACTIVITATE FILANTROPICĂ CU SPRIJINUL PREOȚILOR CATEDRALEI DIN TÂRGOVIȘTE

ACTIVITATE FILANTROPICĂ CU SPRIJINUL PREOȚILOR CATEDRALEI DIN TÂRGOVIȘTE

         

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, sâmbătă, 14 mai 2016, un grup de elevi din cadrul Școlii Gimnaziale „Coresi” din Târgoviște, au oferit o masă caldă unor oameni nevoiași din municipiu.
   Această activitate s-a desfășurat sub îndrumarea Prof. Elena Mosor, Inspector activități extrașcolare în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Dâmbovița, Prof. Simona-Maria Mihai, Director adjunct al Școlii Gimnaziale „Coresi” și Vicepreședinte al Asociației Părinților pentru Ora de Religie, Dâmbovița, Prof. Carmen-Elena Năstase, de la Școala Gimnazială „Coresi”, și cu ajutorul preoților de la Catedrala Mitropolitană din Târgoviște.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI