You are currently viewing ACTIVITATE PASTORAL- MISIONARĂ LA LICEUL MIHAI VITEAZUL DIN VIȘINA, JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

ACTIVITATE PASTORAL- MISIONARĂ LA LICEUL MIHAI VITEAZUL DIN VIȘINA, JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

    

 

   Miercuri, 15 iunie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în baza parteneriatului Biserică-Școală, în acest an de dedicat de către Patriarhia Română educației religioase a tineretului ortodox, preoții parohiilor Vișina 1, Vișina 2 și Broșteni au avut o întâlnire pastoral-misionară cu elevii claselor IX-XII, de la Liceul „Mihai Viteazulˮ din Vișina, având ca temă „Hristos și tineriiˮ. Au participat și profesorii de religie ai școlii, Pr. prof. Nicolae Marian și Prof. Rosu Maria, iar, la încheierea activității, toți elevii au primit în dar obiecte religioase.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI