You are currently viewing ACTIVITATE SOCIAL-FILANTROPICĂ A PAROHIEI BUNA VESTIRE DIN TÂRGOVIȘTE

ACTIVITATE SOCIAL-FILANTROPICĂ A PAROHIEI BUNA VESTIRE DIN TÂRGOVIȘTE

   

   Marți, 2 mai 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, preoții Parohiei Buna Vestire din Târgoviște: Arsene Chivulescu și Alin Ștefan au desfășurat o activitate social-filantropică, la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Targovistei, care a constat din oferirea de produse igenico-sanitare și fructe pentru copiii ocrotiți în Apartamentul social Sf. Ier. Nicolae al Centrului mai sus menționat.

   Îndemn și invitație la implicare în sprijinirea celor în nevoie din comunitatea noastră locală, această activitate dorește să se constituie în model de urmat și pentru alte instituții sau persoane de a oferi cu generozitate ca expresie a iubirii și solidarității creștine.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI