You are currently viewing ACTIVITATE SOCIAL-FILANTROPICĂ, LA PENITENCIARUL GĂEȘTI

ACTIVITATE SOCIAL-FILANTROPICĂ, LA PENITENCIARUL GĂEȘTI

                   

      Vineri, 7 iunie 2019, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepsicop și Mitropolit Nifon, a avut loc a avut loc o activitate social-filantropică, destinată persoanelor private de libertate, din Penitenciarul Găești. În cadrul acesteia, 22 de persoane fără apartinător, au fost sprijinite de către Arhiepiscopia Târgovștei, prin Sectorul Social- Filantropic, cu produse alimentare si de igiena personală.

      De asemenea, 8 persoane au mers în pelerinaj la mânăstirile: Dealu, Stelea și Viforâta, unde li s-a prezentat istoricul acestor vetre monahale și au avut loc discuții pe teme de spiritualitate ortodoxă.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI