You are currently viewing ACTIVITATE SOCIAL-FILANTROPICA LA PENITENCIARUL MĂRGINENI

ACTIVITATE SOCIAL-FILANTROPICA LA PENITENCIARUL MĂRGINENI

          

 

   În apropierea marii sărbători a Învierii Domnului, Arhiepiscopia Târgovistei a organizat, la inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, un proiect social-filantropic pentru 45 de persoane private de libertate, care nu se bucură de suportul familiei sau al comunitătii, din cadrul Penitenciarului Mărgineni.

   În cadrul acestui demers, vineri, 19 aprilie 2019, cu sprijinul conducerii penitenciarului și a preotului capelan Savin Liță, la Capela penitenciarului s-a desfășurat un scurt program liturgic, iar la final, persoanele prezente au primit pachete cu alimente cu specific de sărbătoare.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI