You are currently viewing ACTIVITATEA CENTRULUI DE SERVICII COMUNITARE SF. ANDREI DE LA GURA-OCNIȚEI ESTE SUSȚINUTĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

ACTIVITATEA CENTRULUI DE SERVICII COMUNITARE SF. ANDREI DE LA GURA-OCNIȚEI ESTE SUSȚINUTĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Pentru a veni în întâmpinarea unor nevoi instituționale concrete, la solicitarea Centrului de Servicii Comunitare Sf. Andrei de la Gura-Ocniței, joi, 23 februarie 2023, tineri din cadrul comitetelor parohiale, însoțiți de preoții de la parohiile: Ocnița I, Lemnul, Teiș, Priseaca și Sf. Împărați, din cadrul Protoieriei Târgoviște Nord, au oferit așezământului social produse igienico-sanitare și alimentare ce vor fi utilizate în activitatea zilnică de îngrijire a beneficiarilor săi.

Acțiunea continuă proiectul inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon de sprijinire a centrelor sociale din județul Dâmbovița, ca parte a misiunii pastorale și filantropice a Bisericii noastre.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI