You are currently viewing ACTIVITATEA CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI SUSȚINUTĂ DE PAROHII DIN PROTOIERIA TÂRGOVIȘTE NORD

ACTIVITATEA CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI SUSȚINUTĂ DE PAROHII DIN PROTOIERIA TÂRGOVIȘTE NORD

      

 

      Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, marți, 13 februarie 2018, parohiile Sf. Vineri, Sf. Împărați, Bărbuleț și Dragodănești, Protoieria Târgoviște Nord, au oferit produse igenico-sanitare Apartamentului Social Protejat Sf. Ier. Nicolae din cadrul Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei.

      Acest act de filantropie creștină manifestă iubirea promovată de Evanghelia Mântuitorului Hristos în acțiune și este parte a proiectului eparhial, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, de susținere săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI