You are currently viewing ACTIVITATEA COMPLEXULUI DE SERVICII SOCIALE „CASA SOARELUI” DIN TÂRGOVIȘTE, SPRIJINITĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

ACTIVITATEA COMPLEXULUI DE SERVICII SOCIALE „CASA SOARELUI” DIN TÂRGOVIȘTE, SPRIJINITĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

     

 

      Joi, 7 decembrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile Alba, Schela Mare, Stavropoleos, Speriețeni și Vlădeni II, din Protoieria Târgoviște Sud, au oferit Complexului de servicii sociale „Casa Soarelui” din Târgoviște, o freză pentru deszăpezit și obiecte de uz gospodăresc, necesare pentru buna desfășurare a activităților curente ale centrului.
      Cu scopul de a invita la solidaritate creștină și pe alții, oameni și instituții, această acțiune filantropică este parte a proiectului de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa.

BIROUL DE PRESĂ ALARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI