You are currently viewing ACTIVITĂȚI ALE UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI, ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ

ACTIVITĂȚI ALE UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI, ÎN CADRUL PARTENERIATULUI DINTRE BISERICĂ ȘI ȘCOALĂ

               

 

               

 

      Miercuri, 6 decembrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în cadrul parteneriatului dintre Biserică și școală, în localitatea Cătunu, copiii au primit daruri, cu prilejul sărbătorii Sf. Ier. Nicolae, hramul bisericii parohiale, prin implicarea Pr. Cătălin Păun, a contribuției generoase a enoriașilor și a unor sponsori.

      Tot în cadrul aceluiași parteneriat, Parohia Sf. Ier. Nicolae din Dărămănești a dăruit elevilor școlii și copiilor de la grădinița din localitate dulciuri, iar bibliotecii școlii, cărți. Cu ocazia sărbătorii hramului bisericii parohiale, seara, după vecernie, copiii au oferit un concert de colinde în biserică, iar apoi, au luat parte la agapa praznicală, cum de altfel s-a întâmplat și în ziua sărbătorii, în trapeza parohială.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI