You are currently viewing ACTIVITĂȚI EDUCAȚIONALE ALE ASOCIAȚIEI PROFESORILOR DE RELIGIE – FILIALA DÂMBOVIȚA

ACTIVITĂȚI EDUCAȚIONALE ALE ASOCIAȚIEI PROFESORILOR DE RELIGIE – FILIALA DÂMBOVIȚA

      

 

 

      Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în perioada 11-12 noiembrie 2017, Asociația Profesorilor de Religie – filiala Dâmbovița, în colaborare cu Școala Gimnazială „Coresi” și Fundația Sportis Târgoviște, în cadrul Proiectului „Descoperă România”,un grup de elevi coordonați de dna. Prof. Simona – Maria Mihai, director adjunct la Școala Gimnazială „Coresi” și Președinte A.P.R., filiala Dâmbovița, dna. Prof. Georgiana Vlad și dl. Gabriel Marius Costache, Președintele Fundației Sportis Târgoviște, au efectuat un pelerinaj la Mănăstirea Cozia și au efectuat câteva vizite la Sibiu, la Palatul Brukenthal, Muzeul de Istorie Naturală, Muzeul de Istoria Farmaciei și Grădina Zoologică.

      Acest demers educațional a avut în vedere evidențierea valorilor creștine și românești în rândul tinerei generații.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI