You are currently viewing ACTIVITĂȚI EDUCAȚIONALE LA PAROHIA MÂNĂSTIREA COBIA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ACTIVITĂȚI EDUCAȚIONALE LA PAROHIA MÂNĂSTIREA COBIA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

În cadrul programului educațional „Săptămâna verde„,  joi, 30 martie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, elevii claselor a IX-a din cadrul Colegiului Național „Vladimir Streinu” din Găești, însoțiți de  profesorii lor: domnul Robert Alexe, doamna Mariana Alexe, doamna Florina Streinu, doamna Mihaela Gagea și doamna Coca Stana, au vizitat Parohia Mânăstirea Cobia, din Protoieria Găești.

În cadrul istoricului lăcaș de cult, elevii au ascultat un cuvânt de învățătură, al Pr. paroh Alexandru Mușat, despre importanța credinței și a valorilor spirituale, după care le-a fost prezentat istoricul Mănăstirii Cobia. La finalul activității, elevii au plantat flori în interiorul curții parohiale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI