You are currently viewing ACTIVITĂȚI EDUCAȚIONALE LA PAROHIILE STAVROPOLEOS DIN MORENI ȘI DOBRA

ACTIVITĂȚI EDUCAȚIONALE LA PAROHIILE STAVROPOLEOS DIN MORENI ȘI DOBRA

                 

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, joi, 22 decembrie 2016, preoţii Răzvan Ioniţă şi Claudiu Şerban de la Parohia Stavropoleos din Moreni, Protoieria Târgoviște Sud, au oferit daruri unor familii nevoiașe din oraș, iar dimineață, 90 de copii din parohie s-au bucurat de întâlnirea cu Mântuitorul Hristos,în Taina Sfintei Euharistii.
   De asemenea, în cadrul Parteneriatului dintre Biserică și Școală, la Parohia Dobra, Protoieria Târgoviște Sud, copii din localitate, sub îndrumarea preoţilor Marius Safta Nicolae Matei, precum și a doamnei învățătoare Adriana Iolu, au alcătuit felicitarea anuală, deja devenită tradițională, și mult așteptată de credincioșii care le vor primi, la biserică, după Sfânta Liturghie, în ziua de Crăciun.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI