You are currently viewing ACTIVITĂȚI MISIONAR-EDUCAȚIONALE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ACTIVITĂȚI MISIONAR-EDUCAȚIONALE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

               

 

    Joi, 24 martie 2016, la Școala Coresi din Târgoviște, în cadrul Parteneriatului educațional, încheiat între școală și Catedrala Mitropolitană, a avut loc o activitate educațional-misionară, cu elevii claselor I-VIII, ce a vizat participarea la Concursul național de creație „Biserica și Școala din sufletul meu”. Activitatea a fost coordonata de doamna Prof. Simona-Maria Mihai, director-adjunct al școlii şi vicepreşedinte APOR Dâmboviţa, Prof. Elena Marica şi Pr. Voicu-Radu Ştefan .

   Menționăm că astfel de parteneriate se desfășoară, în Eparhia noastră, între parohii și școlile din jurisdicția lor, cu bincuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, și doresc să ofere o dezvoltare educațională și spirituală integrală a elevilor.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI