You are currently viewing ACTIVITĂȚI SOCIAL-FILANTROPICE ÎN COMUNA GURA OCNIȚEI

ACTIVITĂȚI SOCIAL-FILANTROPICE ÎN COMUNA GURA OCNIȚEI

 

La inițiativa Pr. Alexandru Sorin Olteanu și a doamnei profesor Simona Maria Mihai, Inspector școlar și președintele Asociației Profesorilor de Religie – filiala Dâmbovița, susținuți de o serie de sponsori binevoitori, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, au dăruit, joi, 21 decembrie 2023,  electrocasnice, produse de curățenie și alimente, centrelor de pe raza comunei Gura Ocniței, CSC SFÂNTUL ANDREI GURA OCNITEI, Locuința Maxim Protejată Sara, Locuința Maxim Protejată Petru, Locuința Maxim Protejată Simon și Locuința Maxim Protejată Marta. Beneficiarii  i-au colindat pe binevoitori și le-au mulțumit pentru darurile primite.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI