You are currently viewing ACTIVITĂȚI SOCIAL-FILANTROPICE PENTRU DEȚINUȚII PENITENCIARULUI MĂRGINENI

ACTIVITĂȚI SOCIAL-FILANTROPICE PENTRU DEȚINUȚII PENITENCIARULUI MĂRGINENI

 

   Vineri, 29 septembrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Dobra, Mărginenii de Sus, Ghirdoveni I și Ghirdoveni II, din Protoieria Târgoviște Sud, au oferit pentru 30 de persoane private de libertate, de la Penitenciarul Mărgineni, care nu sunt susținute de mediul de suport, daruri constând din alimente, fructe, băuturi răcoritoare, dulciuri și cărți de rugăciuni.
   Această acțiune aparține proiectului eparhial de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI