You are currently viewing ADMITERE LA MASTER ÎN CADRUL FACULTĂȚII DE TEOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI A UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE

ADMITERE LA MASTER ÎN CADRUL FACULTĂȚII DE TEOLOGIE ȘI ȘTIINȚELE EDUCAȚIEI A UNIVERSITĂȚII VALAHIA DIN TÂRGOVIȘTE

 

  Miercuri, 26 septembrie 2018, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a prezidat comisia de admitere la masterat din cadrul Facultății de Teologie și Științele Educației a Universității Valahia din Târgoviște.

   Cei 41 de candidați care s-au înscris la cele două programe de masterat, intitulate: Doctrina, Știință, Misiune și Doctrina Socială a Bisericii în contemporaneitate, au susținut câte un eseu, după o tematică dinainte stabilită, pe teme de teologie și de misiune pastorală a Bisericii în contemporaneitate.

   Înființată în anul 1992, Facultatea de Teologie și Științele Educației a Universității Valahia din Târgoviște, împreună cu Seminarul Teologic Sf. Ioan Gură de Aur din Târgoviște susțin efortul misionar educational al Eparhiei noastre.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI