You are currently viewing ADMITERE LA SEMINARUL TEOLOGIC „SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIȘTE

ADMITERE LA SEMINARUL TEOLOGIC „SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIȘTE

  

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în perioada 22 -23 mai 2017, la Seminarul Teologic „Sfântul Ioan Gură de Aur” din Târgoviște, va avea loc sesiunea de înscriere pentru 28 locuri, la profilul teologie.

   Probele se vor desfășura în ziua de 26 mai, iar afișarea rezultatelor va avea loc în ziua de 27 mai.

Condițiile de înscriere sunt următoarele:

media generală a claselor V – VIII: minim 7.00;

media la purtare a claselor V – VIII: minim 9.00;

vizita medicală este obligatorie şi eliminatorie.

   În cadrul Seminarului există și profilul filologie, băieți și fete, anul acesta existând 56 de locuri, iar admiterea se va face prin repartizare electronică. De asemenea, există și clase de gimnaziu, înscrierea pentru cele 25 de locuri, în clasa a V-a, făcându-se în perioada 1-30 iunie a.c., prin concurs de dosare.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI